Cesta domov (Going Home)

Mimotelové zážitky (OBE), astrálne cestovanie a Hemi-Sync

Moderator: WhiteWolfSix

Re: Termíny kurzov: 2. polrok 2009

Postby WhiteWolfSix » Tuesday, 03. March 2009, 16:50

Uvidíme, času je zatiaľ dosť.
ImageImage
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN | ANNWIN portál | Môj PicasaWeb | Image
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Blog: View Blog (32)

Postby lucianna » Tuesday, 03. March 2009, 16:52

dorje, ja len na okraj, na cestu domov nemusíš mať absolvovaný kurz PB1 :)
iná vec je, samozrejme, keď chceš ísť na PB1...
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby svetlo » Tuesday, 03. March 2009, 19:00

lucianna wrote:svetielko, počas samhainu (noc z 31. 10. na 1. 11.) je najtenšia hranica medzi našim svetom a svetom mŕtvych. zároveň nastáva tmavá/temná polovica roku. pozri si napríklad tému samhain sa blíži. preto je aj vhodnejšie dať takýto kurz do tejto polovice roka, resp. tesne na začiatok tohto obdobia.

Možno, ja to tak nevnímam. Napriek tomu si myslím, že tá hranica je stále rovnaká. Môžeš mi vysvetliť, ako si vysvetľuješ konkrétne ty práve to zvýraznené ?

lucianna wrote:a na ceste domov človek naozaj zažije vlastnú smrť (cestu domov) a aj návrat napäť (sem do tohto sveta). zážitky niektorých účastníkov z poslednej cesty domov si môžeš prečítať v téme Hemi-Sync: Cesta domov

Už som ju zažila a nepripravená, poviem ti, nič príjemné, ale zároveň istým spôsobom obohacujúce. Nebojím sa, no mám rešpekt. Chcem tam ísť, možno si aj oddýchnuť ale v prvom rade si potrebujem ešte ujasniť zopár vecí.
Image
svetlo
VIP
VIP

Blog: View Blog (4)

Postby GigiViera » Tuesday, 03. March 2009, 21:31

Myslieť si môžeš, že je stále rovnaká . Ale ona nie je rovnaká ani na rôznych miestach. To je skúsenosť napr. z miest, kde sa často stávajú nehody. Stávajú sa tam preto, lebo práve tam je hranica medzi dvoma svetmi priestupnejšia, tenšia ak chceš, a duše sa ľahšie dostávajú tam, kam majú namierené. Nerovnomernosť je normálny jav, priestupy - "vchody", víry medzi dimenziami a také veci proste niekde sú a niekde nie. V súvislosti s behom roka je jeseň naozaj časom umierania aj v prírode, takže energetické pomery sa menia a prejavuje sa to aj takto. Zachytia to aj ľudia citliví na paranormálne javy, môžu viac vidieť duchovný svet, duše blízkych atd.
Image
Láska je viac než len byť otvorený trápeniam iných. Láska je aj zrelosť žiť s vedomím, že nemôžeme urobiť nič, aby sme ich od ich trápenia oslobodili.
http://vierasimkovicova.blog.sme.sk/
GigiViera
VIP
VIP

Blog: View Blog (1)

Postby lucianna » Tuesday, 03. March 2009, 21:57

gigi, ďakujem, plne sa stotožňujem s tvojím názorom, takto dobre by som to nenapísala Image

svetielko, gigi ti odpovedala namiesto mňa. takéto veci sme sčasti rozoberali na šamanskom putovaní i na ceste domov. ja s tým priame skúsenosti nemám, ale gigi, ww6 a red vedia, o čom hovoria, pretože ich prax je v tomto nadmieru bohatá.
Image
Nesmiem sa báť. Strach zabíja myseľ. Otočím sa k nemu čelom. Dovolím mu, nech prejde okolo mňa a skrze mňa. A keď bude preč, obzriem sa za ním vnútorným zrakom. Uvidím cestu, ktorou šiel. Ale nič tam nebude. Iba ja. (Duna >>)
lucianna
VIP
VIP

Postby svetlo » Wednesday, 04. March 2009, 06:26

Tým rovnaká som to myslela tak, že pokiaľ človek cestu pozná, je jedno kde a kedy sa nachádza ...
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby svetlo » Wednesday, 04. March 2009, 07:15

Som rozmýšľala ešte cestou do práce, či som nenapísala blbosť. Môžeme si byť skutočne istí, že poznáme cestu ? Alebo spôsob ? Môžeme naozaj uchopiť veci takmer neuchopiteľné ? Ovplyvniť snáď áno ...
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 04. March 2009, 07:15

svetielko, to máš síce pravdu, ale z toho predtým napísaného naozaj nebolo jasné ako to myslíš.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby svetlo » Wednesday, 04. March 2009, 07:16

Niekedy sa asi neviem vyjadriť konkrétne, ale fakt som chcela počuť luciannu. Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 04. March 2009, 07:19

svetlo wrote:Som rozmýšľala ešte cestou do práce, či som nenapísala blbosť. Môžeme si byť skutočne istí, že poznáme cestu ? Alebo spôsob ? Môžeme naozaj uchopiť veci takmer neuchopiteľné ? Ovplyvniť snáď áno ...

Toto si musí poriešiť v sebe každý sám na základe vlastných skúseností a zážitkov. A uchopiť neuchopiteľné? hm... snažíš sa o niečo také?
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 04. March 2009, 07:29

svetlo wrote:A prečo ? Čím je dobré práve to zimné obdobie ? V čom je rozdiel napríklad od toho letného ? Lebo ja si myslím, že tie zážitky môžeš mať tak ako v zime tak i v lete a tak i kedykoľvek ... fakt neviem. Príde mi to divné.

Vrátil som sa na začiatok diskusie a zistil som, že mi ušiel tento Tvoj príspevok. Pýtaš sa čím je dobré práve to zimné obdobie a v čom je rozdiel od letného? Odpoveď síce už zaznela, no ja ju trošku viac rozvediem:
lucianna wrote:svetielko, počas samhainu (noc z 31. 10. na 1. 11.) je najtenšia hranica medzi našim svetom a svetom mŕtvych...

... čo pre účastníkov bude znamenať ľahšiu cestu s menším odporom pri prekonávaní tejto hranice.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby svetlo » Wednesday, 04. March 2009, 07:48

WhiteWolfSix wrote:A uchopiť neuchopiteľné? hm... snažíš sa o niečo také?

Vieš, myslela som to tak, že napríklad aj všetko čo tu teraz rozoberáme napríklad teraz so smrťou, istým spôsobom sa v tom ňúrame a snažíme sa to pochopiť a veľakrát mám pocit že to práve nie je len o tom pochopení, ale "akoby uchopení" - už len tým, že sa tým naozaj zaoberáme a o akomsi sa uisťovaní niečoho. Možno to takto vnímam ja, možno nie správne - ja neviem ...
WhiteWolfSix wrote:... čo pre účastníkov bude znamenať ľahšiu cestu s menším odporom pri prekonávaní tejto hranice.

Rozumiem tomu čo píšeš. Ale vysvetli mi, čo inokedy spôsobuje práve ten odpor či sťažené podmienky alebo ako to nazvať.
Image
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 04. March 2009, 08:04

svetlo wrote:Rozumiem tomu čo píšeš. Ale vysvetli mi, čo inokedy spôsobuje práve ten odpor či sťažené podmienky alebo ako to nazvať.

svetielko, myslím, že práve tu sa snažíš uchopiť rozumom ťažko uchopiteľné.Image Vyvstáva mi otázka Tvojho zámeru účasti na kurze Cesta domov. Je to otázka skôr pre Teba, než pre mňa, tým myslím, že na ňu nemusíš odpovedať, stačí keď sa nad ňou zamyslíš inak ako doteraz.Image
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Postby svetlo » Wednesday, 04. March 2009, 08:19

No dobre. Image Na ten kurz ísť chcem. Mám ešte veľa otázok ...
Image
svetlo
VIP
VIP

Postby divoska » Wednesday, 04. March 2009, 08:20

keby som mohla hned idem zase s tebou, si mi tam minule chybala Image si to potom moc uzi
Image
lubim... teda som...
divoska
VIP
VIP

Postby WhiteWolfSix » Wednesday, 04. March 2009, 08:21

OK, tak si ich nechaj na kurz, možno vlastnou skúsenosťou nájdeš lepšie odpovede akoby Ti ich povedal ktokoľvek iný.
ImageImage
WhiteWolfSix
Hlavný admin
Hlavný admin

Previous

Return to Astrálne cestovanie